Bity pre rázové skrutkovače

Pokračujúci vývoj rázových skrutkovačov vyššej úrovne viedol k zvýšeniu uťahovacej sily vysokým krútiacim momentom. To kladie nároky na vyššiu kvalitu bitov, čo prinútilo HiKOKI k vývoju novej generácie bitov pre rázové skrutkovače.

Krátky maximálny krútiaci moment rázových skrutkovačov je vyššia než sú obvyklé prenosové točivé momenty bitov a skrutiek. Skrutka musí klásť odpor tomuto zaťaženiu iba do momentu utiahnutia. Bit musí čeliť maximálnemu krútiacemu momentu znovu a znovu.

Pre uľahčenie firma HiKOKI zlepšila rad technických parametrov na zvýšenie ich trvanlivosti:

- Používa špeciálnu pružinovú oceľ na dosiahnutie výrazne lepšej flexibility (húževnatosti) v porovnaní s nízkolegovanými druhmi ocele, ktoré sa obvykle používajú u bitov. - Na docielenie pružiaceho účinku bolo treba prispôsobiť celkový proces úpravy ocele.

- Odpruženie môže ochrániť bit, keď sa prierez torznou oblasťou (pružná oblasť) prispôsobí tak, že umožní maximálnu torznú deformáciu stopky a prenos krútiaceho momentu potrebného na utiahnutie skrutky. Preto sa táto časť bitu vypočítava a skúša samostatne pre profil každého bitu.

Tieto bity sú špeciálne určené pre aplikácie, kde rázové skrutkovače vytvárajú najvyšší krútiaci moment (Nm), ktorého je v súčasnosti možné dosiahnuť. V porovnaní so štandardnými rázovými bity sú tieto bity veľmi odolné voči otrasom a majú 10 krát dlhšiu životnosť.

Úzka ustupujúca stredná časť spoľahlivo absorbuje náhle a nadmerné rázy pri prekročení maximálneho krútiaceho momentu. Táto stredná časť funguje ako nárazník, pohlcujúca energiu v nárazovej oblasti. Rovnako ako pružina sa nárazová zóna aktivuje, akonáhle krútiaci moment dosiahne vyšších hodnôt. Tam, kde iné bity prekĺznu, uvoľnia sa alebo prasknú, nová generácia rázových bitov HiKOKI vydrží a preukáže veľmi dlhú trvanlivosť.

Zobrazených 1-12 z celkovo 14 záznamov.

Rýchle doručenie tovaru do 24 hodín

Takmer celý sortiment skladom

Dlhoročné skúsenosti na trhu

Garancia originality našich produktov

HSK-GROUP, s.r.o., Záhradnícka 95, Bratislava 821 08, 0911072171, info@power-tools.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info