Horst W. Garbrecht sa stáva zodpovedným za spoločnosť KOKI Holdings v Európe

     Okrem svojej zodpovednosti vo funkcii šéfa Metabo, Horst W. Garbrecht sa stáva zodpovedným za spoločnosť KOKI Holdings v Európe. Nová európska centrála spoločnosti KOKI Holding bude založená v Nemeckom meste Nürtingen, Bádensko-Württembersko, pre dve hlavné značky spoločnosti KOKI, HiKOKI a Metabo. Horst Garbrecht sa stane vedúcim prevádzkovým riaditeľom Európy (COOE) v spoločnosti KOKI Holdings, japonskej materskej spoločnosti. Tejto úlohy sa ujal súbežne s funkciou výkonného riaditeľa spoločnosti Metabo GmbH so sídlom v Nürtingene. Elektrické náradie HiKOKI bolo známe pod značkou Hitachi do októbra 2018. Táto zmena názvu bola výsledkom odlúčenia spoločnosti KOKI Holdings od japonskej skupiny Hitachi. V Nürtingene bude založené európske sídlo spoločnosti KOKI Holdings. Kľúčové rozhodnutia HiKOKI Europe sa budú uskutočňovať v Nürtingene. Všetky dcérske spoločnosti HiKOKI so sídlom v Európe si zachovajú svoju nezávislosť.

     

     Mladá značka s veľkou históriou

„HiKOKI môže byť relatívne mladá značka, ale stojí za ňou 70 rokov skúseností s elektrickým náradím Hitachi, “hovorí Garbrecht. „Japonci, ako my Nemci, majú už desaťročia vynikajúcu povesť, pokiaľ ide o technológie elektrického náradia. Stroje HiKOKI, ako napríklad ťažké vŕtacie kladivá a klincovačky, sa odvtedy považujú za najlepšie, čo trh ponúka v tejto oblasti. Preto sa teším nielen na ďalšie pokroky v značke Metabo, ale tiež v maximálnej možnej miere využiť pôsobivú históriu elektrického náradia Hitachi s cieľom vybudovať úspešnú budúcnosť spoločnosti HiKOKI v Európe, “ hovorí Garbrecht.

     HiKOKI sa zameriava na stavebníctvo 

„V spoločnosti Metabo sa zameriavame na kovoobrábanie a kovospracujúci priemysel. Pre tieto kľúčové cieľové skupiny ponúkame súčasne našu širokú škálu bežných elektrických nástrojov, špecializovaných nástrojov a riešení, ktoré sú šité na mieru potrebám týchto skupín koncových používateľov. To isté platí pre HiKOKI, ale viac sa zameriava na stavebný priemysel. HiKOKI a Metabo sa výborne dopĺňajú, aj napriek tomu, že sa medzi nimi prekrývajú oblasti spoločného elektrického náradia, “hovorí Garbrecht, ktorý počíta aj s oboma značkami a ich spoluprácou v Európe s cieľom posilniť pozíciu skupiny ako celok. „Do istej miery sa geograficky približujeme bližšie k sebe organizačne, “vysvetľuje Garbrecht. „Ale zostáva to tak, že obe značky konajú nezávisle na trhu a budú si naďalej rozvíjať svoje vlastné DNA. Veríme, že to povedie k väčším výhodám pre našich zákazníkov ponúkaním dve výrazné a silné značky dodávajúce diferencované riešenia elektrického náradia. Veľmi sa tešíme, že sa z Nürtingenu stane domov pre dve značky v Európe."

     Inžinier a manažér 

Garbrecht začal profesionálny život v spoločnosti Mercedes a študoval mechaniku a energetické inžinierstvo na univerzite v Esslingene, potom začal svoju kariéru v priemysle elektrických nástrojov u výrobcu Festool v roku 1992. Neskôr prešiel do švédskeho koncernu Atlas Copco a bol výkonným riaditeľom spoločnosti AEG Milwaukee, a člen skupiny TTI. Generálnym riaditeľom spoločnosti Metabo je od roku 2009, kde inicioval zmenu stratégie založenej na zameraní na profesionálnych používateľov. Metabo sa pod jeho vedením neustále posúvalo na popredné miesto v oblasti elektrického náradia. Garbrecht je tiež vo výkonnej rade spoločnosti KOKI Holdings, od Októbra ďalej ako COOE / hlavný viceprezident. „Hľadali sme najlepšieho kandidáta na pozíciu COOE. Našťastie sme nemuseli ísť veľmi ďaleko, pretože sme ho už mali v spoločnosti KOKI Holdings, “vysvetľuje Atsushi Morisawa, generálny riaditeľ spoločnosti KOKI Holdings. „S jeho technickým zázemím ako inžinier, jeho desaťročia skúseností v odbore i mimo neho a vďaka jeho mimoriadnym riadiacim schopnostiam je Horst Garbrecht významným hráčom na trhu. To všetko z neho robí dokonalého COOE pre KOKI Holdings. “

     O spoločnosti Koki Holdings Co., Ltd. 

Koki Holdings Co., Ltd. je jedným z popredných svetových výrobcov pneumatického elektrického náradia, elektrického náradia pre domácnosť a vybavenie pre prírodné vedy. HiKOKI vyrába a predáva približne 1 300 typov elektrického náradia vrátane vŕtačiek, pneumatického náradia ako sú klincovačky, záhradnícke náradie, ako sú vyžínače trávy a plotostrihy, pre domácnosť čističe a vysokotlakové umývačky a ultracentrifugy a ďalšie vedecké zariadenia. Spoločnosť Koki Holdings sa môže pochváliť najvyššími technologickými schopnosťami na svete a vysokou úrovňou dôverou zákazníkov, podporenou 70-ročnou históriou. Spoločnosť má predajné základne v 95 krajinách sveta, vrátane nielen Japonska, ale aj Európy, Ameriky, Ázie, Oceánie, Blízkeho východu a Afriky. Neustále pokračuje v rozširovaní svojej globálnej úrovne.

rýchle dodanie tovaru do 24 hodín

takmer celý sortiment skladom

dlhoročné skúsenosti na trhu

garancia originality našich produktov

HSK-GROUP, s.r.o., Záhradnícka 95, Bratislava 821 08, 0911072171, info@power-tools.sk
Používaním týchto stránok súhlasíte s používaním cookies, ktoré nám pomáhajú zabezpečiť lepšie služby. Viac info